Efektywny FrontEnd Developer

Środowisko informatyczne powiększa się w coraz to szybszym tempie. Konkurencja staje się wysoka, szczególnie jeżeli jesteś juniorem zajmującym się Frontem. Chcąc działać efektywnie i wyjść naprzeciw współzawodnikom powinieneś zapoznać się z kilkoma radami, które zostały opisane poniżej. FrontEnd Developer to przyjemna, ale też wymagająca nauka oto jak sprawić aby była choć trochę łatwiejsza:

1.Zaplanuj od A do Z

FrontEnd Developer to osoba odpowiedzialna za wygląd strony, który widzi każdy odwiedzający ją użytkownik. Jego zadania skoncentrowane są na trzech fundamentach:

  • HTML
  • CSS
  • JavaScript.

To właśnie od tego powinniście zacząć naukę, jeżeli waszym celem jest działanie na tak zwanym Froncie. Zaplanowanie nauki oraz trzymanie się planu zdecydowanie przyspieszy wasze wysiłki. Zaczynając od podstaw skup się właśnie na tych trzech filarach, z nimi możesz tworzyć wszelakie projekty, od prostych ankiet po skomplikowane, funkcjonalne i interaktywne strony www.

Nauka każdego języka osobno pomoże ci dokładnie zrozumieć jaka jest różnica pomiędzy HTML, CSS i JavaScript. Zacznij od budowania tylko w HTML, kiedy poczujesz się pewnie przejdź do CSS i dodaj swojej stronie trochę designu. Po “zaprzyjaźnieniu się” z dwoma fundamentami zacznij naukę JavaScript i powoli aplikuj ją do tworzonych projektów.

2. Pracuj rutynowo

Chociaż wydaje się to banalnie proste, rutynowa nauka to najlepszy sposób na efektywne osiągnięcie założonych celów. Im więcej czasu poświęcisz dzienne na zapoznanie się z kodowaniem, tym szybciej osiągniesz wyniki. Nie należy jednak rozumieć tutaj 10 godzin tylko w dwie soboty w miesiącu. Programowanie wymaga rutyny, ciągłego powtarzania, dzięki czemu łatwiej zapamiętujemy schematy, na których bazują zarówno HTML jak i CSS czy JavaScript. Starajcie się znaleźć czas codziennie, chociażby na krótką powtórkę, wyznaczcie sobie określony czas, a w dni wolne przeznaczcie go trochę więcej, a efekty na pewno będą warte tego wysiłku.

3. Koduj w praktyce

Teoria teorią, oczywiście jest ważna i każdy świeżak musi trochę poczytać zanim przejdzie do właściwej pracy. Nic jednak nie nauczy was lepiej programować niż samodzielne klepanie linijka po linijce zapoznanych kodów. Sprawdzajcie je w praktyce, szukajcie niedoskonałości lub wykorzystujcie nowe rozwiązania, które z pewnością znajdziecie na wielu stronach pomagających stać się FrontEnd Developerem.

Efektywny programista to taki, który z zamiłowaniem podejmuje się nauki, działa stopniowo bez zbędnego pośpiechu, ale wytrwale i z pełnym zaangażowaniem. Chcąc pracować jako FrontEnd Developer uczcie się regularnie, ciągle się rozwijajcie i starajcie się to robić rutynowo. W branży IT każdego dnia pojawiają się jakieś nowinki, dlatego nawet doświadczony programista powinien stale się doskonalić, aby dotrzymać mu tempa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *