Zbuduj swoje UX portfolio

Początkujący UX designer chcąc zdobyć pracę w swoim zawodzie powinien okazać solidne portfolio. Zamieszczanie w internecie swoich pomysłów, szkiców oraz ich realizacje w znaczący sposób ułatwią znalezienie nowego pracodawcy, gdyż jesteśmy w stanie zaprezentować nasze zdolności w praktyce, a nie tylko w teorii. Przed nami jednak zasadnicze pytanie, jaki program wybrać, aby stworzyć portfolio UX idealne?

Niełatwy wybór

Chcąc wybrać program, który idealnie wpasuje się pod nasze oczekiwania czeka nas dosyć sporo pracy już na poziomie poszukiwać. Możliwości są ogromne, a każda platforma kusi dodatkowymi opcjami, funkcjami czy rozszerzeniami. Wybór programu to istotna część naszej przygody z UX designem, gdyż zazwyczaj wybierając jedną platformę, zostaniemy z nią na dłużej. Warto więc przetestować kilka z nich, aby mieć pewność, że nasz wybór posłuży nam na lata. Przygotowaliśmy poniżej listę, kilku najistotniejszych stron wspomagających web design:

1. Wix

Strona, która stała się szczególnie popularna i proponuje wiele rozwiązań, zarówno w zakresie tworzenia stron internetowych jak i tworzenia projektów. Wprowadziła ona sporą ilość świeżości, mamy nowe układy stron, które zostały nastawione na użytkownika, nie tylko aby złapać jego uwagę, ale także prosto prowadzić go przez kolejne etapy strony www.

2. Webflow

Zadedykowany nie tylko doświadczonym designerom, ale także osobom, które są zupełnie zielone jeżeli chodzi o fundamenty kodowania, gdyż oferuje podstawowe kursy w tej dziedzinie. Wybór tej platformy to ogromne możliwości, które zaczynają się od prostych rysunków, a kończą na dopasowaniu każdego, pojedynczego elementu strony, gdyż Webflow stawia właśnie na wysoką możliwość dostosowania.

3. Semplice

Strona ta powstała z myślą o UX designie, dlatego każdy projektant znajdzie tam odpowiednie narzędzia, które nie tylko są użyteczne ale działają bardzo domyślnie. Platforma oferuje dostęp do wielu ważnych innych stron, które wspomagają budowanie projektów czy szkiców.

Wybór programu to pierwszy, zasadniczy krok, który stawia UX designer. Po zaznajomieniu się z podstawami danego programu i wypróbowaniem jego funkcji stworzenie portfolia okaże się bardzo przyjemnym procesem. Należy pamiętać, aby nasze projekty zostały następnie udostępnione, pozwoli to naszemu przyszłemu pracodawcy dobrze zapoznać się z naszymi kwalifikacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *